Czy można nic nie jeść po treningu?

Kiedy rozpoczynamy trening, nasze mięśnie są przygotowane na przyjęcie składników odżywczych. To dlatego jesteśmy bardziej głodni zaraz po ćwiczeniach – organizm potrzebuje tych składników odżywczych, aby się naprawić i odzyskać siły. Ale kiedy ponownie potrzebujemy tych składników odżywczych? Niektórzy zalecają spożycie białka i węglowodanów w ciągu pierwszej pół godziny po treningu, podczas gdy inni zalecają, by poczekać do momentu, gdy weźmiesz prysznic. Niektórzy mówią, by spożywać białko w ciągu 30 minut – a nawet 15 minut od zakończenia treningu. Kto więc ma rację?

Prawdę mówiąc, nie ma jednej poprawnej odpowiedzi na to pytanie. Czas, który upływa pomiędzy zakończeniem treningu a spożyciem posiłku może być ważny z różnych powodów dla każdej osoby. Twoje cele fitness, poziom intensywności treningu, waga i ilość ćwiczeń w tygodniu to czynniki, które wpływają na to, jak szybko lub późno powinieneś zjeść po treningu.

Najważniejsze jest to, że nie można nic nie jeść po treningu. Jeśli zamierzasz intensywnie ćwiczyć, to jedzenie czegoś jest konieczne, ponieważ twoje mięśnie będą potrzebowały energii i białka, aby się naprawić, aby mogły rosnąć silniejsze i bardziej sprawne na następnej sesji. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://creastyle.pl/ .