Czym karmić roczne dziecko?

Roczne dziecko jest bardzo aktywne i szybko rośnie. Będzie w stanie siedzieć i stać z podparciem, może biegać i skakać, i zaczął używać rąk w zabawie. Będzie jadło więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Jego dieta powinna obejmować trzy posiłki i dwie lub trzy przekąski dziennie. 

Tempo wzrostu Twojego dziecka będzie zależało od tego, ile kalorii przyjmuje każdego dnia. Liczba potrzebnych kalorii zmienia się w zależności od poziomu aktywności, więc jeśli Twoje dziecko jest bardzo aktywne, będziesz musiał zwiększyć ilość kalorii, które spożywa każdego dnia.

Pokarmy o wysokiej zawartości białka są ważne w tym wieku, ponieważ białko buduje tkanki mięśniowe, które pomagają dzieciom rozwijać silniejsze kości, zwłaszcza w późniejszym okresie życia. Małe ilości żelaza są również niezbędne dla zdrowego rozwoju mózgu w pierwszych latach życia. Niedobór żelaza może wpłynąć na zdolność dziecka do nauki. Inne składniki odżywcze, których potrzebuje Twój roczny maluch to witamina A, cynk, wapń, witamina C i witamina D. Te składniki odżywcze utrzymują wszystkie ważne części ciała Twojego dziecka w dobrej kondycji, takie jak mięśnie, mózg, serce i układ odpornościowy. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://liveasily.pl/ .