Jak zadbać o paznokcie jesienią?

Liście niedługo zmienią kolor, powietrze stanie się chłodniejsze, a Twoja szafa będzie wypełniona szalikami, butami i swetrami. Twoje dłonie najprawdopodobniej odczuwają skutki tych wszystkich sezonowych zmian. Tak jak włosy wymagają dodatkowej pielęgnacji w zimie, aby uniknąć wysuszenia i łamania, tak paznokcie wymagają uwagi przez cały rok, aby były zdrowe i mocne. Oto jak przygotować je na jesienną i zimową pogodę:

Po pierwsze, co około dwa tygodnie wycinaj skórki pomarańczowym patyczkiem (narzędziem używanym zazwyczaj przez manikiurzystki). Zapobiegnie to powstawaniu lub pogłębianiu się paznokci wiszących. Następnie raz dziennie lub co drugi dzień stosuj krem nawilżający, aby utrzymać paznokcie w stanie elastyczności.

Przed wyjściem na zewnątrz zastosuj krem do rąk z filtrem przeciwsłonecznym, aby chronić dłonie przed ostrym promieniowaniem UV. Nie zapomnij założyć rękawiczek, kiedy jesteś na zewnątrz, ponieważ skóra na dłoniach może stać się sucha i popękana, jeśli będzie zbyt długo wystawiona na działanie czynników zewnętrznych.

W miarę jak robi się coraz zimniej i wietrzniej, szczególnie starannie nawilżaj swoje skórki i paznokcie, ponieważ zimą stają się one bardziej suche i łamliwe. Nie zapominaj o ponownym nałożeniu kremu przeciwsłonecznego, gdy wychodzisz na zewnątrz. Więcej o urodzie znajdziesz na stronie https://stylishbasket.pl/ .