Jakie zabiegi poprawiają kondycję naszej cery?

Chociaż istnieje kilka rzeczy, które możemy zrobić, aby poprawić stan naszej skóry, istnieją również pewne zabiegi, które zostały udowodnione, aby zapewnić korzyści w czasie. Dwa najbardziej popularne z tych zabiegów to peelingi chemiczne i mikrodermabrazja.

Peelingi chemiczne polegają na nałożeniu na skórę roztworu, który powoduje podrażnienie, aby pobudzić regenerację uszkodzonej tkanki, co skutkuje jaśniejszą i gładszą skórą. Mikrodermabrazja wykorzystuje urządzenie złuszczające, które usuwa martwe komórki skóry, odblokowuje pory, wyrównuje koloryt skóry, zmniejsza drobne zmarszczki i blizny potrądzikowe oraz nadaje twarzy zdrowszy wygląd. Oba te zabiegi mają podobne efekty, więc tak naprawdę wszystko sprowadza się do osobistych preferencji.

Mikrodermabrazja jest często stosowana w połączeniu z peelingami chemicznymi, ponieważ przygotowuje twarz do lepszej penetracji składników peelingu. Ponadto, może być również stosowana samodzielnie jako sposób na utrzymanie zdrowo wyglądającej skóry w sposób regularny, zamiast stosowania peelingów chemicznych tylko raz na jakiś czas. Mikrodermabrazja jest mniej inwazyjna niż peelingi chemiczne, ponieważ nie wymaga podawania żadnych substancji do krwiobiegu przez górne warstwy skóry.

Więcej o urodzie znajdziesz na stronie https://bellaplace.pl/ .