Czy można ćwiczyć w trakcie miesiączki?

Menstruacja to czas, w którym wiele kobiet nie jest w stanie ćwiczyć ze względu na różne objawy fizyczne i psychiczne. Podczas gdy niektóre z tych objawów są nieuniknione, mogą być takie, które można złagodzić poprzez ćwiczenia.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma wielu dowodów na to, że lekki trening będzie miał negatywny wpływ na kobiety miesiączkujące. Jednak ważne jest, aby zwrócić uwagę na następujące kwestie:

-Kobietom, które doświadczają obfitego krwawienia, można zalecić unikanie ćwiczeń w tym czasie. Ćwiczenie podczas silnego krwawienia może spowodować anemię, która może prowadzić do zmęczenia i drażliwości.

-Jeśli zazwyczaj doświadczasz silnych skurczów, najlepiej unikać forsownych ćwiczeń podczas miesiączki. Intensywne kurczenie się mięśni podczas treningu może również nasilić skurcze.

-Kobiety cierpiące na zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) również powinny zachować ostrożność podczas ćwiczeń w trakcie okresu, ponieważ niektóre czynności mogą wywołać objawy PMS, takie jak drażliwość i chęć na śmieciowe jedzenie lub słone przekąski.

-Wreszcie, nawet jeśli czujesz się wystarczająco zdrowa, aby ćwiczyć podczas okresu, nadal może to nie być najlepszy czas dla Ciebie. Niektóre kobiety zgłaszają, że podczas okresu czują się wzdęte i ospałe, co sprawia, że czują się nieswojo i niepewnie przed ćwiczeniami na siłowni lub w studio jogi. Jeśli jednak nie czujesz żadnych przeciwwskazań, śmiało możesz ćwiczyć. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://womactive.pl/ .