Jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii?

Najskuteczniejszym sposobem na spalanie tłuszczu jest wykonywanie kombinacji treningu siłowego i cardio. Co więcej, badania wykazały, że ćwiczenia mogą pomóc w redukcji stresu, poprawić nastrój i zwiększyć poczucie własnej wartości. Jednak nawet przy powszechnie znanych korzyściach płynących z ćwiczeń, wiele osób z trudem znajduje czas, aby dopasować trening do swojego życia.

Aby rzucić nieco światła na ten powszechny dylemat, sprawdzimy, jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii. Podnosząc swoją spoczynkową przemianę materii, czyli ilość kalorii spalanych w stanie spoczynku, będziesz w stanie wykorzystać naturalną zdolność organizmu do spalania kalorii

The American Council on Exercise dzieli kilka najlepszych ćwiczeń odchudzających. Poniżej znajdziesz 2 z nich:

1) Ćwiczenia cardio: Stabilny stan aktywności aerobowej, takie jak chodzenie lub bieganie na bieżni, może spalić do 400 kalorii na godzinę. Dzieje się tak, ponieważ zwiększając tętno, zwiększasz również swój metabolizm. Chociaż ten rodzaj ćwiczeń jest wielki dla spalania kalorii i tłuszczu, to nie zapewnia wiele w zakresie tonu mięśni.

2) Trening z ciężarami: Podnoszenie ciężarów spala około 350 kalorii na godzinę – mniej więcej to samo, co ćwiczenia cardio. Jednak trening z ciężarami stymuluje wzrost mięśni w całym ciele (nie tylko w jednej partii).

Więcej o sporcie znajdziesz na stronie https://feedfit.pl/ .