Sprężarki Atmos

Sprężarka śrubowa jest jednym z najpopularniejszych typów sprężarek. Posiada silnik zamontowany na obracającym się wale, który obraca wirnik w hermetycznej, gazoszczelnej obudowie typu ciecz-powietrze. Wirnik wirnika jest osadzony na końcu wału i obraca się, wtłaczając powietrze do sprężarki. Sprężarka śrubowa może być używana do wielu zastosowań, takich jak chłodnictwo, osuszanie, wentylacja i klimatyzacja. Sprężarki atmos są bardzo pomocne w zastosowaniach, w których wymagane są niskie spadki ciśnienia na dużych odległościach, takich jak spalarnie lub oczyszczalnie ścieków.

Kompresory śrubowe mogą być wyposażone w różnego rodzaju zabezpieczenia, które chronią kompresor przed uszkodzeniem. Zabezpieczenia te mogą obejmować zabezpieczenia przed zbyt wysokim ciśnieniem, zabezpieczenia przed przegrzaniem i zabezpieczenia przed korozją.

Z kompresorów śrubowych korzystają również producenci sprzętu AGD. Kompresory śrubowe mogą być wykorzystywane do kompresji lodu, który jest wykorzystywany do produkcji lodów i kostek lodu. Lod kompresowany jest poprzez zastosowanie kompresora śrubowego, który kompresuje powietrze pod ciśnieniem wyższym niż atmosferyczne. Lod kompresowany jest w ten sposób, że zamraża się go do temperatury ujemnej, a następnie przez odparowanie wody zostaje kompresowany.

Kompresory śrubowe mogą być wykorzystywane także do kompresji powietrza. Powietrze kompresowane jest poprzez zastosowanie kompresora śrubowego, który kompresuje powietrze pod ciśnieniem wyższym niż atmosferyczne.   Powietrze kompresowane jest w ten sposób, że zamraża się go do temperatury ujemnej, a następnie przez odparowanie wody zostaje kompresowane