Akumulatory do wózków inwalidzkich

Osoby niepełnosprawne, które poruszają się na wózkach inwalidzki, mogą skorzystać z oferty, jaką jest usprawnianie sprzętu medycznego. Jednym z działań jest montowanie do wózków specjalnego napędu. Sprzęty, który odp oczątku wyposażony jest w elektryczne sterowanie, również potrzebuje regeneracji i wymiany części. Głównymi takimi elementami są akumulatory do wózków inwalidzkich. Jakie rodzaje baterii do wózków i skuterów medycznych można wyróżnić? Dlaczego tak ważna jest ich wymiana? 

Wymienia i regeneracja akumulatora w sprzęcie medycznym

Jak wiadomo, wiele urządzeń medycznych, które mogą posłużyć osobom niepełnosprawnym potrzebuje jakiegoś zasilania. Przykładem tego są wózki czy skutery, dzięki którym ludzie z niepełnosprawnością mogą się przemieszczać. Krzesło z napędem to również wielkie ułatwienie dla osób, które opiekują się chorymi. Dlatego tak ważna jest regeneracja, dbanie oraz wymiana ich elementów. Akumulatory do wózków inwalidzkich, w przeciwieństwie do tych znanych z samochodów nie ładują się same podczas użytkowania. Nie posiadają żadnych układów i alternatorów, które uzupełnią ją ponownie w energię. W związku z tym tego rodzaju części trzeba zewnętrznie ładować i regenerować. Dzięki profesjonalnym firmom jest to możliwe, a sama naprawa czy sprawdzanie jego funkcjonalności jest proste i szybkie.

Jakie rodzaje akumulatorów można wyróżnić?

Akumulatory do wózków inwalidzkich to elementy, które mogą posiadać różną postać. Wykonane są z różnego typu materiałów oraz posiadają oddzielne sposoby działania. Wśród najbardziej popularnych rozwiązań można wyróżnić dwa główne:

  • akumulatory żelowe – są to urządzenia o dużej pojemność energetycznej i sporej wydajności
  • akumulatory AGM – cechuje się wysoką siła rozruchową, wydajnością oraz szybkim ładowaniem.