O czym warto pamiętać podczas egzaminu na prawo jazdy?

Zanim jeszcze zaczniesz ćwiczyć egzamin na prawo jazdy, powinieneś wiedzieć, czego możesz się spodziewać podczas egzaminu. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych rzeczy, o których musisz pamiętać:

Podczas egzaminu na prawo jazdy należy zwrócić uwagę na to, jak radzisz sobie ze skręcaniem (ostrym i szerokim), hamowaniem i sygnalizacją. Podczas egzaminu na prawo jazdy egzaminator podda Cię dwóm różnym testom: jeden to egzamin pisemny (zostaniesz poproszony o rozpoznanie znaków drogowych), a drugi to umiejętność prowadzenia pojazdu w różnych sytuacjach. Oba jednak będą przeprowadzone w inne dni.

Może poprosić Cię na przykład o skręcenie w ruchliwą drogę lub jazdę z określoną prędkością na otwartym odcinku drogi. Egzaminator będzie Cię uważnie obserwował podczas wykonywania każdego zadania, dlatego zwróć uwagę na jego reakcje i dostosuj do nich swoje zachowanie. Upewnij się, że kiedy sygnalizujesz skręt lub zmianę pasa ruchu, Twój kierunkowskaz jest włączony na tyle długo, aby egzaminator mógł go zobaczyć.

Egzaminator będzie również obserwował sposób, w jaki hamujesz i zatrzymujesz się – jeśli zatrzymasz się nagle, może zapytać o przyczynę. Upewnij się, że hamowanie odbywa się stopniowo i płynnie, aby nie wyglądało na to, że wcisnąłeś hamulce bez ostrzeżenia lub powodu. Musisz również wiedzieć, jak bezpiecznie wyprzedzić inny pojazd, szybko zwolnić, jeśli to konieczne, i zmienić pas ruchu, jeśli to konieczne. Zwracaj uwagę nie tylko na to, co jest przed Tobą, ale również na to, co dzieje się po obu stronach Twojego pojazdu, jak również za nim. Więcej o egzaminie i nie tylko znajdziesz na stronie https://startmoto.pl/ .