Jak uniknąć zarysowań paneli?

Wiele paneli PCV jest wykonanych z błyszczącą powierzchnią, która może być łatwo zarysowana. Wynika to z faktu, że materiał ten jest stosunkowo miękki w porównaniu do twardego drewna lub innych materiałów. Ponadto materiał ten jest również dość łatwy w obróbce, co pozwala na wykonanie paneli w dużych ilościach po przystępnej cenie.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, błyszczące powierzchnie nie sprawiają, że panel jest bardziej odporny na zarysowania; po prostu potrzeba więcej wysiłku i siły z zewnętrznego źródła, aby zarysować warstwę błyszczącą. Najlepszym sposobem na uniknięcie uszkodzenia powierzchni panelu jest użycie miękkiej ściereczki, takiej jak ręcznik do czyszczenia lub ściereczka z mikrofibry, podczas wycierania powierzchni.

Ze względu na gładką powierzchnię, należy unikać stosowania ściernych środków czyszczących i produktów na panelu. Lawenda, cytryna i ocet to świetne alternatywy dla czyszczenia paneli bez powodowania ich uszkodzenia. Podczas czyszczenia z tych typów produktów, będziesz chciał zapewnić, że nie wejdą w kontakt z płytami przełączników światła lub innych części elektrycznych, ponieważ mogą one spowodować ich uszkodzenie. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://dladomatora.pl/ .