Jak nauczyć się samemu obrabiać zdjęcia?

Robienie lepszych zdjęć wymaga praktyki. Nie możesz po prostu pstryknąć kilku zdjęć i oczekiwać, że będą wyglądać jak te od doświadczonego fotografa. Jednak jedynym sposobem, aby stać się lepszym jest spędzenie czasu na robieniu tego.

Nierzadko ludzie chcą od razu rzucić się na głęboką wodę fotografii, robiąc zdjęcia wszystkiego, od podróży – np. wieży Eiffla w Paryżu we Francji po małą wiewiórkę próbującą ukryć się w ustach swojej matki. Ale jeśli jesteś nowy w fotografii, możesz znaleźć się coraz sfrustrowany, gdy twoje zdjęcia wyglądają „blah”, a nie piękne.

Dlatego ważne jest, aby nauczyć się, jak przetwarzać własne pliki zdjęć, zanim zabierzesz je w świat. Robiąc to samodzielnie, możesz mieć pewność, że Twoje zdjęcia są tak dobre, jak tylko mogą być, zanim zaczniesz je przekazywać innym ludziom.

W internecie jest mnóstwo zasobów poświęconych nauczaniu ludzi, jak przetwarzać własne zdjęcia za pomocą Lightrooma i Photoshopa, ale od czego zacząć?

Najlepszym miejscem są tutoriale napisane przez doświadczonych fotografów. Na szczęście w Internecie dostępnych jest wiele takich, które bardzo szczegółowo omawiają zarówno Lightrooma, jak i Photoshopa – a ponieważ większość fotografów wykonuje zdjęcia w obu tych programach, nie brakuje informacji dotyczących każdego z nich. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://thinknews.pl/ .