Czym jest karting?

Karting jest formą wyścigów, które wykorzystują małe, otwarte pojazdy kołowe zwane gokartami. Gokarty są napędzane przez małe silniki, które są zwykle pochodzące z silników motocyklowych lub samochodowych, i są one zazwyczaj ścigać się w tych samych klasach, jak inne małe pojazdy silnikowe, takie jak motocykle i skutery śnieżne.

Koncepcja wyścigów gokartowych istnieje od dłuższego czasu, ale dopiero w latach 50. XX wieku rozpowszechniła się w Europie. Pierwsze zawody odbyły się we Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii, po czym rozprzestrzeniły się na inne części Europy, a w końcu na Amerykę Północną. Od tego czasu karting cieszy się niesłabnącą popularnością, po części dzięki niskim kosztom i względnej łatwości dostępu.

Karting nadal zachowuje niektóre ze swoich europejskich korzeni dzisiaj – nadal istnieje kilka głównych zawodów odbywających się tam każdego roku, w tym wyścigi na torze wyścigowym Le Mans i Monaco Grand Prix Formuły 1 – ale stał się międzynarodowym fenomenem, z głównymi wydarzeniami na całym świecie i setkami mniejszych zawodów odbywających się na całym świecie każdego roku. Wydarzenia te są sankcjonowane przez krajowe organy zarządzające, takie jak m.in. British Motor Sports Association (MSA) w Wielkiej Brytanii. Więcej o motoryzacji znajdziesz na stronie https://mototeams.pl/ .