Czym jest e-commerce?

Termin e-commerce obejmuje kupno, sprzedaż, marketing i dostawę produktów lub usług przez Internet. Czasami określa się go mianem handlu elektronicznego (e-commerce), aby odróżnić go od handlu tradycyjnego, który odbywa się w drodze transakcji biznesowych za pośrednictwem środków nieelektronicznych, takich jak sklepy detaliczne i katalogi sprzedaży wysyłkowej.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w e-commerce, ale nie jesteś pewien, jak zacząć, ten artykuł przedstawi Ci zarówno definicję e-commerce, jak i to, co trzeba zrobić, aby odnieść sukces w branży e-commerce.

Termin e-commerce obejmuje szereg odrębnych, ale powiązanych obszarów. Business-to-consumer (B2C) odnosi się do sprzedaży towarów i usług osobom fizycznym lub gospodarstwom domowym; business-to-business (B2B) odnosi się do sprzedaży towarów i usług innym przedsiębiorstwom. Handel elektroniczny ułatwia również konsumentom zakup produktów online za pośrednictwem księgarni internetowych lub systemów rezerwacji podróży za pośrednictwem internetowych biur podróży. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://printure.pl/ .