Zastosowanie skanerów 3D w protetyce

Zastosowanie skanerów 3D w protetyce pozwoliło na produkcję protez kończyn bardziej przystępnych cenowo i dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Skanowanie 3D to technika, która istnieje od dziesięcioleci, ale dopiero niedawno stała się integralną częścią produkcji protez kończyn. Proces polega na wykonaniu dokładnego, trójwymiarowego obrazu lub skanu obiektu lub osoby. Pozwala to na lepsze dopasowanie i bardziej przystępną cenę kończyny, a także możliwość tworzenia kończyn, które pasują do naturalnego kształtu i wielkości ciała osoby. Skanery 3D to urządzenia wykorzystywane w wielu branżach, także w medycynie. Używają ich nie tylko lekarze i pielęgniarki, aby uzyskać dokładniejsze informacje, ale także sami pacjenci.

Zastosowanie skanerów 3D w protetyce dało pacjentom z utratą kończyn więcej nadziei na przyszłość. Są w stanie uzyskać protezy, które lepiej do nich pasują i pozwalają na pełniejsze życie. Skanery 3D służą do tworzenia protez dla pacjentów po amputacji kończyn. Proces ten polega na zeskanowaniu kończyny pacjenta za pomocą podręcznego urządzenia, a następnie na podstawie zebranych danych stworzenie repliki tej kończyny w komputerze.

Skaner 3D to narzędzie, które mierzy odległość, obliczając czas potrzebny na odbicie światła od obiektu. Urządzenie może skanować dowolny obiekt, obracając się wokół niego i rejestrując jego kształt w trzech wymiarach. Ten proces można wykonać za pomocą urządzenia ręcznego lub stacjonarnej maszyny, do której podłączonych jest wiele kamer.