Obniżanie sufitu – jak się za to zabrać?

Za każdym razem, gdy pojawia się temat obniżenia sufitu, nieuniknione będzie porównanie do obniżenia podłogi. Choć proces jest dość podobny, istnieją pewne różnice, które mogą uczynić go znacznie bardziej wymagającym. 

Po pierwsze, trzeba pomyśleć o tym, co jest poniżej sufitu spadającego – w większości przypadków jest to podłoga, ale czasami może to być inny pokój lub strych. Po drugie, będziesz musiał wymyślić, jak wspierać konstrukcję po jej obniżeniu. Może to wymagać zainstalowania belek w fundamencie i / lub posiadania ich biegnących wzdłuż górnej części kołków ściennych. Wreszcie, ponieważ pracujesz z konstrukcji nośnej, która nie jest zbudowana, aby utrzymać coś innego niż suchej zabudowy i farby, należy być bardzo ostrożnym przy podejmowaniu decyzji, jaki materiał chcesz użyć do sufitu podwieszanego.

Jeśli obecna wysokość sufitu jest już niska dla Twoich upodobań, może warto rozważyć usunięcie istniejącego sufitu i odbudowę od podstaw, a nie upuszczanie go. Największą zaletą tej metody jest to, że kiedy budujesz od podstaw, możesz zdecydować o dokładnej wysokości swojego nowego sufitu – zaakceptowanie niższej wysokości niż ta, do której jesteś przyzwyczajony, będzie tylko tymczasową korektą, gdy przyzwyczaisz się do swojej nowej przestrzeni życiowej. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://roomstour.pl/ .