Komplet do łóżeczka – z czego się składają?

Komplet do łóżeczka składa się z kilku, kilkunastu, a czasem nawet z dwudziestu kilku elementów. Wszelkie składowe elementy podzielić możemy na dwie znaczące grupy. Jest to grupa podstawowa oraz grupa dekoracyjna. Podstawowe elementy tworzą części zestawów, które są niezbędne do spełnienia funkcji podstawowej, a więc spania. Dekoracyjne elementy głównie służą dekoracji.

Spróbujmy sprawdzić, co zalicza się do kompletu do łóżeczka. Komplet do łóżeczka to obowiązkowo kołdra, płaska poduszka, poszwa na kołderkę, poszewka na poduszkę oraz prześcieradło na materac.

Warto zastanowić się także ochraniaczem na szczebelki. Dzięki nim możemy uchronić nasze dziecko w przypadku uderzenia o szczebelki. Ochraniacz jest mocowany na rzepy, guziki lub troczki. Ochraniacz jest zazwyczaj przepikowany i występuje w jednym elemencie.

Możemy także kupić w wyprawce dla dziecka przybornik, lambrekin, baldachim, stelaż baldachimu, rożek, rogal, przewijak, śpiworek, ozdoby, pojemnik na pieluchy oraz cienki kocyk. W łóżeczku rodzice także umieszczają maskotki. Na rynku znajdziemy mnóstwo zabawek dla niemowlaków. Nie bez znaczenia jest także okrycie kąpielowe. Występuje ono w ręcznika z bardzo charakterystycznym kapturkiem do okrywania niemowlaka bezpośrednio po kąpieli.

Rodzice decydują się także na firanki lub zasłony. Dopasowują je kolorystycznie do całego zestawu do łóżeczka. Niestety wszystkie te rzeczy są kosztowne Jednocześnie musimy pamiętać o tym, że w przypadku tych produktów należy postawić na wysoką jakość produktów. Nie ma mowy tutaj o sztucznych materiałach. Są one dla dzieci niebezpieczne.