Żarówka LED GU10

Źródło: https://alkan.pl/

Żarówka LED GU10 to źródło światła, które doskonale sprawdzi się w wielu zastosowaniach. Jej cechą charakterystyczną jest prosta konstrukcja, wyróżniająca się obecnością dwóch bolców do mocowania w oprawie. Żarówki z takim wykończeniem są bardzo praktyczne, co w dużej mierze wynika z wykorzystania energooszczędnej i żywotnej technologii LED. Z powodzeniem sprawdzają się w różnych lampach domowych, reflektorach czy sufitach podwieszanych, zapewniając oświetlenie o optymalnych parametrach.

Czym się charakteryzuje ściemnialna żarówka LED GU10 i dlaczego warto wybrać produkty Philips lub Osram?

Żarówka LED GU10 ściemnialna występuje obecnie w ofertach wielu cenionych producentów, takich jak chociażby Philips czy Osram. Produkty tych marek znajdziesz w asortymencie naszej hurtowni elektrycznej Alkan. Żarówki LED tego typu wyposażone są w tzw. mocowanie bagnetowe i znajdują zastosowanie głównie w oprawach punktowych 230V. Ich charakterystyczny gwint zawiera dwa bolce umieszczone w odległości 10 mm od siebie, które należy włożyć do otworów gwintowych w oprawie oraz obrócić o ćwierć obrotu. Źródło światła w GU10 często jest płaskie, dzięki czemu jego powierzchnia zrównuje się z miejscem montażu. Sam strumień świetlny pozostaje natomiast skierowany w dół, przez co idealnie sprawdza się jako funkcjonalne i dyskretne oświetlenie wewnętrzne w łazience czy kuchni. Funkcja ściemniania pozwala natomiast na wygodne regulowanie poziomu jasności żarówki.

Osram

Osram to ceniona w branży firma oświetleniowa, której żarówki znane są już od dziesięcioleci. W jej ofercie znajdziesz źródła światła przeznaczone zarówno do zastosowań domowych, jak i w przemyśle. Podstawę aktualnego katalogu Osram stanowią modele LED, w tym również z gwintem GU10. Firma oferuje wiele żarówek opracowanych z myślą o konkretnych zastosowaniach, w tym dla branży fotograficznej, medycznej czy motoryzacyjnej. Osram opracowuje też rozwiązania przeznaczone dla inteligentnego systemu oświetlenia, włącznie z funkcją sterowania ściemniaczem. Wszystko to przekłada się na wysoką praktyczność, a także niemałą energooszczędność. W Alkan oferujemy też taśmy i paski LED.