Pozycjonowanie Francja – optymalizacja strony i pozycjonowanie na domenie .fr

Search Engine Optimization to działania mające na celu poprawienie widoczności danej strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania – jest to cel międzynarodowy dla każdego pozycjonera. Wybierając Francję jako pole swoich zainteresowań rozwoju, musisz wiedzieć, jak dotrzeć tam do nowej grupy odbiorców.

 

Z pomocą profesjonalnej firmy SEO podpowiemy Ci, na co zwrócić szczególną uwagę. Jeśli będziesz potrzebować więcej informacji, zachęcamy do skorzystania ze strony: https://www.grupa-icea.pl/pozycjonowanie-francja/

Pozycjonowanie we francuskim Google’u

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, czy chcemy stworzyć na rynek francuski nową stronę, czy też dopasujemy już istniejącą do jego potrzeb językowych. 

Domena

Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, jaką moc niesie za sobą pozytywny wizerunek, który wywołuje domena „.fr”. Dzięki niej od razu zyskujemy większe zaufanie wśród zagranicznych klientów, którzy czują pewnego rodzaju bezpieczeństwo. Dodatkowo jest to szczególnie przydatne dla wyszukiwań związanych z geolokalizacją. Algorytmy sprawdzą lokalizację odbiorcy, oferując mu jeszcze lepsze dopasowanie.

Hosting

Ilość miejsca na dysku, który zajmuje nasza strona, zależy od hostingu. Każdy zastój związany z funkcjonowaniem witryny może obniżyć jej pozycję rankingową. Warto rozważyć hosting francuski, który poprawi funkcjonowanie zagranicznej strony. Dzięki temu nie obciążymy serwera, a nasza rodzima witryna będzie sprawniej funkcjonować.

Język

Francuzi słyną z zamiłowania do rodzimej kultury i języka. Jego znajomość jest więc absolutną podstawą, aby móc osiągać jak najlepsze efekty pozycjonowania. Nie ma tutaj bowiem miejsca na kalki językowe czy wstawki z języka angielskiego. Musisz zadbać o poprawność merytoryczną i nie zapomnieć o regionalizmach, pokażesz wówczas, że dbasz o kulturę, do której wkraczasz.

Pozycjonowanie Francja – podstawy optymalizacji 

Mając już ustalone fundamenty swojej strony, czas przejść do najważniejszych elementów technicznego SEO, które wpływają na czynniki rankingowe opracowane przez algorytmy wyszukiwarki.

Krok 1: Poznaj swoich odbiorców.

 

Krok 2: Stwórz przyjazny adres URL dla francuskiego odbiorcy.

 

Krok 3: Dokonaj analizy słów kluczowych. 

 

Krok 4: Stwórz oryginalne, wartościowe treści.

 

Krok 5: Zoptymalizuj meta tagi.

 

Krok 6: Zadbaj o multimedia.

 

Krok 7: Połącz siły z social mediami.

 

Krok 8: Zadbaj o responsywność i dostosowanie do urządzeń mobilnych.

À la fin – wnioski na zakończenie

Francja jest krajem cieszącym się szybkim rozwojem marketingowym dla witryn e-commerce. Pozycjonowanie Francja ma na to swoje praktyki, które musisz znać, wybierając ją jako swój cel. Warto wiedzieć, jak porozumiewać się z 58 milionami użytkowników, aby odnieść sukces.