Odpylacze przemysłowe

Zastosowanie odpylaczy przemysłowych jest bardzo szerokie. Odpylacze można podzielić na kilka grup ze względu na zastosowanie oraz sposób działania.

Odpylacze przemysłowe stosowane są m.in.:

  • do oczyszczania gazów spalinowych zawierających pyły, dym i sadze
  • do oczyszczania powietrza ze związków toksycznych, np. benzenu, formaldehydu czy amoniaku
  • do odpylania materiałów sypkich, takich jak piasek, żwir czy cement
  • do odpylania produktów ropopochodnych

Odpylacze przemysłowe działają na zasadzie wyciągania powietrza z otoczenia zawierającego pyły i inne zanieczyszczenia, a następnie przepuszczanie go przez filtr lub komorę rozdrabniającą. Odpylacze mogą być stacjonarne lub przenośne. Odpylacze przemysłowe to urządzenia, które są niezbędne w każdej fabryce czy zakładzie produkcyjnym. Odpylacze są stosowane w przemyśle spożywczym, tekstylnym, chemicznym, metalurgicznym oraz wielu innych.

Pyły i zanieczyszczenia, które są wyciągane z otoczenia za pomocą odpylaczy, mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzi i środowiska. Dlatego też odpylacze muszą być regularnie czyszczone i konserwowane, aby zapewnić właściwą funkcjonalność urządzenia

Wybór odpowiedniego odpylacza przemysłowego jest bardzo istotny ze względu na bezpieczeństwo pracowników oraz środowisko naturalne. Odpylacze muszą być dobrane pod kątem rodzaju produkcji oraz zanieczyszczeń, które powstają w procesie produkcyjnym. Odpylacze przemysłowe muszą spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa oraz być regularnie serwisowane. Odpylacze przemysłowe to inwestycja, która zwróci się w bardzo krótkim czasie.